Aktualności

23.12.2017

Z okazji świąt Bożego Narodzenia

oraz nadchodzącego Nowego 2018 Roku

życzymy wszystkim naszym  Członkom, Sympatykom i Partnerom

pełnych miłości świątecznych spotkań z Bliskimi, szampańskiej sylwestrowej zabawy, realizacji planów osobistych i zawodowych, satysfakcji z podejmowanych działań oraz budowania z  ludźmi relacji, które wzajemnie ubogacają.

 

13.11.2017

wspomnienie Jubileuszu...

W sobotę 04.11.2017 r. rzeszowskie Koło Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA obchodziło uroczyście Jubileusz 20 lecia swojego istnienia.  Świętowaliśmy w gronie byłych i obecnych Członków, Wolontariuszy, Sympatyków. Zaszczycili nas swą obecnością przedstawiciele zaprzyjaźnionych Organizacji oraz władz Miasta. Miłym gestem uznania dla naszej działalności był list gratulacyjny od Prezydenta Miasta Rzeszowa. Dziękujemy wszystkim Gościom za wspólne świętowanie, a KLANZIE kolejnych dziesięcioleci rozwoju!!!

 

08.11.2017

Ciekawe wydarzenie!!!

Już w piątek, 10 listopada w godz. 16:00-19:00 do holu budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia 1 Na SPiNDay w Rzeszowie na kolejne już interaktywne spotkanie z nauką i techniką czyli SPiNDay 2017 zapraszają Organizatorzy: Stowarzyszenie ExploRes, Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, Stowarzyszenie EKOSKOP oraz Uniwersytet Rzeszowski, który po raz kolejny już ugości animatorów i edukatorów oraz ich eksponaty.

Wydarzenie to organizowane jest w ramach ogólnopolskiej akcji Porozumienia „Społeczeństwo i Nauka” SPiN zrzeszającego polskie centra nauki, muzea, uczelnie oraz instytucje i organizacje działające w obszarze edukacji nieformalnej. Właśnie tego dnia, 10 listopada w całej Polsce odbywają się różne zajęcia, pokazy warsztaty i wykłady popularnonaukowe. Obchodzony w całej Polsce SPiNDay jest świętem edukacji nieformalnej w Polsce a jednocześnie elementem Międzynarodowego Dnia Centrów Nauki i Muzeów Nauki (International Science Center and Science Museum Day – ISCSMD) organizowanym wraz z UNESCO przez międzynarodowe organizacje związane z popularyzacją nauki i techniki m.in. ASTC i ECSITE.

 

13.09.2017

Zapraszamy w imieniu Organizatorów na FESTIWAL NAUKI 2017, który odbędzie się już 17-18 września 2017 r.

To jedno z największych wydarzeń popularnonaukowych!

Szczegóły:

http://dolinawiedzy.pl/festiwa; https://www.facebook.com/DolinaWiedzy

W SOBOTĘ I NIEDZIELĘ  TEŻ TAM BĘDZIEMY!!!

 

12.09.2017

Informujemy, że od września bieżącego roku cena za godzinę dydaktyczną warsztatów szkoleniowych dla kontrahentów wynosi 180,00 zł netto. Pozostałe szczegóły dotyczące zamawiania warsztatów znajdą Państwo na podstronie OFERTA.

 

09.09.2017

Z przyjemnością prezentujemy Państwu nową ofertę warsztatową na pierwszy semestr roku szkolnego 2017/2018. Mamy nadzieję, że zawarte w niej propozycje bedą inspiracją do pracy zawodowej oraz miło spędzonym czasem.

Aby zapoznać sie z ofertą, zapraszamy na podstronę WARSZTATY.

 

09.05.2017.

WAŻNE WYDARZENIE!

PRZYJDŹ Z KIM CHCESZ -  Z DZIECKIEM, ZNAJOMYMI, SĄSIADEM, BABCIĄ, DZIADKIEM!

15 maja (czyli już w najbliższy poniedziałek), w godzinach 16.00-18.00 zapraszamy sympatyków KLANZY oraz wszystkich w każdym wieku do wspólnej, jubileuszowej zabawy w Parku Jedności Polonii z Macierzą (scena obok ROSIR).

Przy dźwiękach muzyki i tanecznym krokiem będziemy świętować

10-lecie OGÓLNOPOLSKIEGO DNIA TAŃCA Z KLANZĄ

Proponujemy naukę kilku prostych tańców integracyjnych, zabawy przy muzyce oraz dodatkowe atrakcje i niespodzianki dla uczestników!

Nasze wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Wspierają nas również Sponsorzy i Partnerzy:

- Centrum Socjo-Pedagogiczne Team

- Pracownia Warsztatów Edukacyjnych Figaro

- Dom Kultury AKWARIUM przy ul. Pułaskiego

- Kino HELIOS przy ul. Powstańców Warszawy

- sklep plastyczny MISIEK przy ul. Hetmańskiej

- hurtownia BIUROMAX

- firma kosmetyczna SYLVECO

 

UWAGA: w razie deszczu będziemy świętować w Domu Kultury AKWARIUM przy ul. Pułaskiego

 

 

projekt (IV-XII 2017)

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Koło  w Rzeszowie realizuje zadanie publiczne pn. Klanzowy Klub Świadomego Rodzica (KKSR)

 

Celem projektu Klanzowy Klub Świadomego Rodzica jest zwiększenie udziału rodzin w życiu lokalnej społeczności i zwiększenie możliwości ich wpływu na otaczającą ich rzeczywistość, poprzez ich zaangażowanie w akcje społeczne, wolontariat i animacje oparte na metodach KLANZY, Rodzicielstwa Bliskości (RB) i Porozumienia Bez Przemocy (NVC).

 

 

przejdź do strony

W sprawie rekrutacji do Projektu Klanzowy Klub Świadomego Rodzica zapraszamy do kontaktu :

tel.: 600-911-970, 609-974-301
oraz e-mail: projekt.klanza@gmail.com

 

31.01.2017

Z przyjemnością prezentujemy Państwu ofertę warsztatową na drugie półrocze roku szkolnego 2016/2017. Jest ona dostępna w zakładce WARSZTATY. Mamy nadzieję, że odnajdziecie w niej Państwo nowe inspiracje i będziecie wraz z nami cieszyć się z ciągłego rozwoju.

Zapraszamy!

 

26.01.2017

Informujemy, że 10 stycznia 2017 nastąpiła zmiana na stanowisku Pełnomocnika Zarządu Głównego d/s Koła w Rzeszowie. Obecnie funkcję tę sprawuje mgr Magdalena Oleszko.

Dane teleadresowe pozostają bez zmian.

 

23.12.2016

Niech ten czas Bożego Narodzenia przyniesie pokój i ukojenie, niech przypomina, że wszystko można zacząć od początku…

Niech odrodzi w nas Wiarę, Nadzieję i Miłość

Serdeczne życzenia świąteczne oraz noworoczne składamy wszystkim Członkom oraz Sympatykom

05.12.2016

Informujemy, że realizacja warsztatów METODY INTEGRACYJNE W PRACY Z GRUPĄ-WPROWADZENIE DO PEDAGOGIKI ZABAWY została przeniesiona na drugie półrocze bieżącego roku szkolnego. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy trwają - zapraszamy!

 

 

Konferencja "Rola animatora we współczesnym świecie"

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA - Koło w Rzeszowie ma przyjemność zaprosić przedstawicieli placówek kulturalnych, oświatowych oraz organizacji pozarządowych i wszystkich zainteresowanych do udziału w Konferencji pn. "Rola animatora we współczesnym świecie" będącej podsumowaniem projektu pn. Klanzowy Klub Animatorów Kulturalno - Oświatowych KAK(a)O.

 

25.09.2016

Informujemy, że realizacja warsztatów pt. „KILKA ROZWOJOWYCH INSPIRACJI DROGĄ DO EFEKTYWNEJ ANIMACJI” planowanych na 1.10.2016 została z przyczyn losowych przeniesiona na drugi semestr bieżącego roku szkolnego. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc, zapisy nadal trwają - zapraszamy!

 

11.09.2016

SZANOWNI PAŃSTWO!

ROZPOCZYNAMY REALIZACJĘ WARSZTATÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017.

NOWA OFERTA SZKOLENIOWA DOSTĘPNA JEST

NA PODSTRONIE WARSZTATY

- JUŻ OD DZIŚ ZACHĘCAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ

I SKORZYSTANIA Z NIEJ.

 

29.06.2016

W ubiegły weekend PSPiA KLANZA koło w Rzeszowie realizowało zadanie publiczne pt. INTERAKCJA ANIMACJI CZASU WOLNEGO EPOKI TERAŹNIEJSZEJ Z TRADYCYJNYMI GRAMI I ZABAWAMI RUCHOWYMI NA POGRANICZU POLSKO-WSCHODNIMNA PODSTAWIE GRY MIEJSKIEJ "Miasteczko Twórczości Wschodu".

Cała fotorelacja z przebiegu  działań dostępna na naszym profilu facebook’owym:  https://www.facebook.com/pspiarzeszow/

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, osobom zaangażowanym w realizację projektu oraz partnerom.

 

Partnerzy w realizacji projektu: Pracownia Warsztatów Edukacyjnych FIGARO, Centrum Socjo- Pedagogiczne "Team" s.c., Stowarzyszenie Inspiracji i Rozwoju PERSPEKTYWA, Stowarzyszenie Strefa Rozwoju, restauracja gruzińska NINO Smaki Gruzji, Kino HELIOS (ul.Powstańców W-wy).

21.06.2016

 

16.06.2016

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu!

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA - Koło w Rzeszowie realizuje zadanie publiczne pn. INTERAKCJA ANIMACJI CZASU WOLNEGO EPOKI TERAŹNIEJSZEJ Z TRADYCYJNYMI GRAMI I ZABAWAMI RUCHOWYMI NA POGRANICZU POLSKO-WSCHODNIMNA PODSTAWIE GRY MIEJSKIEJ "Miasteczko Twórczości Wschodu".

Projekt ma na celu promowanie różnorodnych form spędzania czasu wolnego, propagowanie tradycji i dorobku kultury wschodniej oraz metody KLANZY przy jednoczesnym zwiększeniu udziału dzieci, młodzieży oraz rodzin w życiu kulturalnym lokalnej społeczności. Projekt stanowi urozmaicenie oraz wzbogacenie oferty inicjatyw organizowanych na terenie Miasta Rzeszowa podczas Festiwalu Wschód Kultury - Europejski Stadion Kultury w roku 2016.

24 i 25 czerwca 2016r. godz. 12:00-18:00 - Miasteczko Twórczości Wschodu - Bulwary Rzeszowskie. W tych dniach zapraszamy do wspólnej zabawy oraz tworzenia gigantycznych gier, wielkoformatowych instalacji, zabawek, itp. charakterystycznych dla Krajów Wschodu

26 czerwca 2016r. godz. 12:00- 18:00 - Gra terenowa - Wędrówka po wschodnich krajach pn. "Poznaj swojego sąsiada". Zapraszamy całe rodziny do gry, podczas której uczestnicy "przechodząc przez różne kraje": Ukraina, Gruzja, Mołdawia, Białoruś i Polska – stoiska rozmieszczone na terenie miasta na których będą mogli zapoznać się i wziąć udział w zabawach, tańcach, pracach plastycznych, poznać historie spędzania czasu wolnego wschodnich krajów. Uczestnicy będą mogli sprawdzić również swoją wiedzę o Polsce i wschodnich państwach biorąc udział w quizie.

Szukajcie nas na naszych stoiskach: Rzeszowski Rynek, ul. 3go Maja, Aleja Pod Kasztanami, parking na Podpromiu, Bulwary Rzeszowskie.

Partnerzy w realizacji projektu: Pracownia Warsztatów Edukacyjnych FIGARO, Centrum Socjo - Pedagogiczne "Team" s.c., Stowarzyszenie Inspiracji i Rozwoju PERSPEKTYWA, Stowarzyszenie Strefa Rozwoju, restauracja gruzińska NINO Smaki Gruzji, Kino HELIOS (ul.Powstańców W-wy)

Do zobaczenia! :)

 

 

 

10.05.2016

 

 

 

02.05.2016

 

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów
i Animatorów KLANZA - Koło w Rzeszowie

zaprasza kierowników, wychowawców i pracowników oraz wolontariuszy działających na rzecz świetlic profilaktyczno - wychowawczych, socjoterapeutycznych
i środowiskowych z terenu Miasta Rzeszowa do udziału w bezpłatnych szkoleniach:

16 godzinne szkolenie dla kierowników, wychowawców i pracowników świetlic pn. Animacja i profilaktyka w pracy z dziećmi i młodzieżą

25 godzinny cykl szkoleń dla wolontariuszy pn. Praca z dziećmi i młodzieżą
- animacja czasu wolnego i profilaktyka

realizowanego w ramach projektu pn.
Zdrowo żyjemy - zdrowy styl życia promujemy - animacja i profilaktyka w oddziaływaniach wychowawczych rzeszowskich świetlic współfinansowanego przez Wydział Zdrowia Urzędu Miasta Rzeszowa

Szkolenie dla kierowników i wychowawców: 9-10 czerwca 2016 r.

I szkolenie dla wolontariuszy: 10 maja 2016 r.


Zapisy oraz informacje:

tel. 725-693-082

e-mail: projekt.klanza@gmail.com

Aby wziąć udział w szkoleniu proszę wypełnić wybrany formularz :

Zgłoszenie dla wolontariuszy

Zgłoszenie dla kierowników

 

Regulamin rekrutacji

 

02.05.2016

Informujemy, że warsztaty NA KRÓLEWSKIM DWORZE (CZ.I)... planowane na 07.05.2016 zostały odwołane ze wzgędu na zbyt małą liczbę zgłoszonych osób.

 

06.04.2016

Informujemy, że uległ zmianie termin warsztatów NA POGODĘ I DESZCZ - ZABAWY W PLENERZE I NIE TYLKO, planowanych na 21.05.2016.

Nowa data to 14.05.2016.

 

 

24.03.2016

 

Z okazji Świąt Wielkiej Nocy

Wszystkim Członkom i Sympatykom PSPiA KLANZA

składamy życzenia zdrowia, pogody ducha i wszelkiej pomyślności

w życiu osobistym i zawodowym.

Pełnomocnik ZG PSPiA KLANZA ds. Koła w Rzeszowie

Magdalena Stręk-Pióro


Kierownik

Filii Centrum Szkoleniowego KLANZA w Rzeszowie

Iwona Biśto

 

 

 

06.03.2016

 

Zapraszamy na wakacyjne szkolenia z zakresu rozwoju osobistego.
Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączniku:

http://www.rzeszow.klanza.eu//files/47b000443ac96c5895f8f47e6bce5b3b.pdf

 

22.02.2016

Z radością przedstawiamy nową ofertę warsztatowa na II semestr  roku szkolnego 2015/16, dostępną na podstronie WARSZTATY. Mamy nadzieję, że nasze propozycje, wśród których jest wiele nowości, rozbudzą ciekawość i zachęcą Państwa do udziału.

Zapraszamy!

 

12. 02. 2016

Zakończyliśmy realizację oferty warsztatowej w pierwszym półroczu bieżącego roku szkolnego. Życząc udanego czasu ferii zimowych zapraszamy w drugim semestrze na kolejne warsztaty , których propozycje pojawią się na podstronie WARSZTATY już pod koniec lutego!

 

10. 11. 2015

ZMIANA ADRESU - informujemy, iż zmienił się adres siedziby głównej PSPiA KLANZA w Lublinie. Aktualny adres to ul. Kaprysowa 2, 20-834 Lublin.